„Черноморец” и „Етър” завършиха 0:0 в мъжка битка, с което двата отбора останаха на точка от есенния водач „Любимец”. Доста кадрови проблеми връхлетяха етърци преди мача. Към трайно контузените Гайдаров, Макенджиев и Русков и получилият разтежение срещу „Нефтохимик” Александър Младенов, се прибавиха още трима. Пламен Костадинов е с контузия, Апостолов не бе взет в групата, а в деня преди мача Мартин Сечков също се оплака от контузия и остана извън титулярния състав.

Това наложи куп рокади в „Етър”. Като десен бек игра Радослав Анев, Александър Томаш отиде в центъра на защитата при Русев, а Стойчо Младенов бе изтеглен доста назад, като на върха на атаката бе забит Патрик Самба. Първото полувреме предложи по едно чисто положение за двата тима. В 27-ата минута Борислав Георгиев изпълни късо фаул и последва бомбен удар на Стойчо Младенов, при който топката отскочи от гърдите на вратаря. Две минути по-късно пък Димов от „Черноморец” центрира към абсолютно непокрития пред вратата Живко Петков, който обаче би до гредата. Останалото бяха по няколко центрирания от фаулове и корнери и за двата отбора.

Мъжка битка се заформи през второто полувреме, когато играта стана двуостра и двата тима активно потърсиха победата. Етърци имаха възможности за гол, като в 60-ата минута Станкев се откъсна сам срещу вратаря, но той плонжира и успя да избие топката. Две минути по-късно пък Самба финтира вратаря и центрира, топката се отби от ръката на защитник, но реферът не отсъди дузпа. Двамата тъчрефери не бяха убедителни, като Станкев бе спрян с несъществуваща засада, а Атанасов от домакините бе пуснат при еднометрова такава, но Цанков излезе навреме. Н. Йорданов пък спести на два пъти червени картони на Калоянов за нахвърлане към тъчрефера и втори жълт на Димов за задържане на Станкев.

До края и домакините имаха възможности, като удар на Андрей Атанасов бе уловен от Цанков, а в 82-ата минута Митев стреля опасно над гредата. Опасните атаки се редяха към двете врати. В продължението нов удар на Атанасов бе избит в корнер, а при ответната атака етърци също можеха да вкарат. В крайна сметка мачът завърши с боево реми.

След мача агитката изпрати етърци с аплодисменти, а по обратния път към Велико Търново спря автобуса с играчите, да да ги поздрави още веднъж и да им изкаже подкрепата си.

„Етър”: Цанков, Кямил, Русев, Томаш, Анев, Георгиев, Райнов (81 Илиев), Ст. Младенов, Караиванов, Станкев, Самба (77 Димитров).