10960078_1587632731473220_6755412643739085964_o

Победа с 3:1 взе съставът на „Етър”, като записа втори успех на чужд терен от началото на предсезонната си подготовка. Възпитаниците на треньора Георги Василев биха свищовския „Академик” на терена в с. Козловец, като всички голове паднаха през втората част.

Първото полувреме бе по-равностойно, но с лек превес на „болярите”, които създадоха няколко добри голови възможности. Радослав Анев стреля от фаул и вратарят на „студентите” изби топката, която бе доизчистена от защитник. Първи мач след тежката контузия и то като титуляр направи Емил Копаранов. Копъра дори можеше да отбележи и красив гол, след като стреля майсторски от фаул, но стражът на „Академик” извади топката изпод напречната греда. Възможност през първата част имаше и пред тарана Иван Петков, чийто удар с глава от 5-6 метра мина до гредата.

Георги Василев започна мача с Венци Димитров на вратата, Васил Попов и Ивелин Аладжов като бекове, Тодор Попов и Милчо Макенджиев в центъра на защитата. Пред тях действаха Емил Копаранов и Радслав Анев, а в атака Емил Николов, Николай Николаев, Димитър Байдаков и Иван Петков. Мача отново пропусна получилият почивка Тодор Колев.

След паузата влязоха Мартин Николов, Цветан Петров, Илко Трифонов, Тихомир Кънев, Иван Колев и завърналият се в „Етър” Джихат Кямил, а по-късно се появи и 17-годишният Николай Николаев.

IMG_2723 - Copy - Copy

Иван Колев – досегашен голмайстор на “Розова долина”, се отличи с два гола и асистенция.

С два гола се отличи 19-годишният нападател Иван Колев – досегашен голмайстор на “Розова долина”, преминал и през школата на “Славия”. В 54-ата минута Мартин Николов центрира отляво и Иван Колев с глава изпревари вратаря на свищовлии – 0:1. Домакините се активизиха и десетина минути по-късно успяха да възстановят равенството чрез Велислав Денчев след грешка във „виолетовата” отбрана.

В 70-ата минута обаче „Етър” отново поведе. Този път Ивелин Аладжов центрира отдясно и пак Иван Колев с глава се разписа за 1:2. Победата бе затвърдена с трети гол в 83-ата минута, като силен удар на Иван Колев попадна у Илко Трифонов, който спря топката и я насочи в свищовската врата – 1:3.

В събота от 14:30 ч. Етърци гостуват на „Розова долина” в Казанлък, а следващата седмица им предстоят две проверки у дома. На 18 февруари те приемат „Бенковски” (Бяла) най-вероятно не терена в с. Леденик, а на 21 февруари (събота) посрещат и „Академик” (Свищов) в Самоводене.

„Етър”: Венци Димитров, Васил Попов, Милчо Макенджиев, Тодор Стоев, Ивелин Аладжов, Радослав Анев, Емил Копаранов, Емил Николов, Николай Николаев, Димитър Байдаков, Иван Петков (Мартин Николов, Цветан Петров, Джихат Кямил, Иван Колев, Илиян Трифонов, Николай Николаев).