Първа контрола от подготовката си ще изиграе “Етър”. Футболистите на треньора Иван Иванов излизат във вторник срещу шампиона на България “Левски”.
Мачът е от 18:00 ч. на градския стадион в Правец, където са на подготовка “сините” преди участието си в квалификациите на Шампионската лига срещу “Борац” (Баня Лука). Срещата “Левски” – “Етър” ще бъде предавана пряко в YouTube канала на “сините”.
В първата си проверка “Левски” победи отново в Правец третодивизионния “Академик” (Свищов) с 4:0.
За първи път “Етър” си подсигури и толкова класни съперници във всички контроли. След този мач етърци на 26 юни (петък) гостуват на “Лудогорец” в Разград. На 4 юли играят с “Ботев” в Пловдив, а на 11 юли с “Черноморец” (Бургас). Последната проверка е на 18 юли срещу “Янтра” (Габрово) на стадион “Ивайло”.





