„Етър” оглави еднолично класирането в „Б” група, след като взе ценна победа с 1:0 над коравия тим на „Сливен”. В същото време „Доростол” свали от върха „Любимец”, а „Черноморец” (Поморие) завърши наравно у дома 1:1 с „Нефтохимик”. Всички контузени се върнаха в игра и „виолетовите” излязоха в пълна готовност, играха като мъже и спечелиха мача.

Етърци наложиха териториален превес в началото и бяха по креативния отбор. В 10-ата минута Кямил проби опясно отляво и центрира към заелия позиция пред вратата Александър Младенов, но ударът му не се получи. Отново Младенов две минути по-късно стреля мощно от фаул от 30 метра, но топката профуча край гредата. След нови две минути пак той със серия от финтове навлезе отляво и центрира към брат си Стойчо Младенов, който стреля с глава, но вратарят улови.

Нова опасна атака на Сашо Младенов можеше да завърши с голов удар, но той предпочете да търси Стойчо, а междувременно тъчреферът вдигна засада. На два пъти Радослав Анев изпълни фаулове отляво на вратата, като първия път вратарят улови с лекота, а втория топката излезе в аут.

За цяло полувреме гостите пък се отчетоха с един далечен удар в очертанията на вратата, дело на Веселинов, който Цанков улови. Втората част не тръгна по най-добрия начин. Темпото на игра поспадна, играчите се поизмориха. В 52-ата минута имаше опасност, като Макенджиев центрира отляво и в последния миг защитник изпревари Станкев и изчисти в корнер.

Георги Тодоров предприе смени, втората от които на практика реши мача. Първо Патрик Самба подсили атаката, влязъл вместо Кямил, а после Йордан Апостолов замени неубедителния Мартин Станкев. За една минута и двата тима можеха да решат мача. В 75-ата минута Ивайло Петров от гостите стреля опасно, но Цветомир Цанков блестящо спаси. В ответната атака дойде и голямата радост. Радослав Анев центрира отляво и Йордан Апостолов със страхотен удар от границата на пеналта прати топката под гредата – 1:0!

„Етър” се вдигна в подем и още в следващата атака Само Младенов технично финтира защитниците и стреля, но до гредата, а в 79-ата минута хубава атака Георгиев-Анев- Младенов завърши с удар в аут. До края гостите опитаха да върнат гола, но нямаха чисти положения. Мачът не блестеше с качество, но „виолетовите” спечелиха с мъжество и дух и дълго бяха аплодирани след края от публиката. На трибуните имаше над 1200 зрители, а агитката не спря да подкрепя тима. Този път нямаше повод за недоволство и от рефера, Таско Тасков си изкара мача добре и на ниво.

„Етър“: Цанков, Гайдаров, Макенджиев, Русев, Томаш, Анев, Б. Георгиев (87 Русков), Станкев (70 Апостолов), Кямил (65 Самба), Ал. Младенов, Ст. Младенов.

Преди мача Дончо Караиванов бе обещал при победа и даде премия на тима, която играчите напълно си заслужиха! В столичен вестник днес излезе публикация, че футболистите не са получавали заплати за юли, август и септември, взели са само по 250 лв. за победата над “Любимец” и се готвят следващата седмица да спрат тренировки.

Потърсен от медиите за отговор на излязлата информация, представителят на акционерите Ендер Дурмушев заяви следното: „Написаното не отговаря на истината. Заплатите за юли са платени, имаше леко забавяне на тези за август. Трябваше да ги дадем на 27-и и закъсняхме с няколко дни, но играчите ще си ги получат още преди първата за следващата седмица тренировка във вторник. Добре е тези, които са го написали, да знаят, че септемврийските заплати се плащат в края на октомври… Искат да нарушат синхрона в „Етър“.

Опитваме се да градим ново начало, всяко начало е трудно. Искаме подкрепата на футболистите, всеки един играч е важен за нас. Специално благодаря на феновете, че подкрепиха отбора, очакваме подкрепата им и занапред“.