Ново сериозно изпитание предстои на „Етър“ в контролите от предсезонната подготовка. „Виолетовите“ гостуват на „Лудогорец“, след като в началото на седмицата гостуваха на шампиона „Левски“ и допуснаха сериозна загуба с 6:0.
Двата тима излизат един срещу друг в петък на базата “Гнездо на орли” в Разград. Мачът е насрочен за 19:00 часа българско време.
„Лудогорец“ избра изцяло родна подготовка и това ще бъде първият им истински тест, където новите попълнения ще трябва да се доказват. „Орлите“ се събраха за първа тренировка на 18 юни на базата в Разград, където ще се подготвят до 28 юни. После продължават с лагер в Банско, където ще изиграят по-голямата част от контролите. Именно преди заминаването си обаче те ще срещнат „Етър“. Не е ясно и кой ще води тима – старши треньорът Пер-Матиас Хьогмо официално е в болничен, в негово отсъствие грижите са поверени на един от помощниците му Михаел Старе. Мача срещу етърци пропуска Дерой Дуарте, който е със страната си Кабо Верде на световното първенство.
За „болярите“ първия мач срещу „Левски“ пропуснаха Ангел Мартинов и Радослав Найденов, което наложи старши треньорът Иван Иванов да включи и двама млади вратари от школата. За мача в Разград освен на двамата, тоя няма да разчита и на получилия травма Мартин Николов.
Мачът “Лудогорец” – “Етър” ще бъде предаван пряко в официалния YouTube канал на “Лудогорец”. Любопитното е, че информацията за предстоящия в петък мач, публикувана в официалните страници на разградския тим и цитирана от спортните медии в страната, после бе изтрита…
Следващата трета проверкана “виолетовите” отново е гостуване на елитен тим – на „Ботев“ в Пловдив на 4 юли.





