244413087_1531559023847345_4552725311358529408_n

Хандбалистките на „Етър-64“ допуснаха загуба с 30:21 (17:10) на новака в „А“ група при жените „Бяла“. Мачът от втория кръг бе отложен със седмица заради кончината на треньорката Йонка Генчева. Срещата в Бяла се игра без публика и започна с едноминутно мълчание в памет на голямата великотърновска треньорка.

244974338_6228571033879928_4804495803390750124_n

Домакините, в чиито редове играе и доскорошната етърка Соня Богданова, а съставът им е подсилен с три украинки и една румънка, започнаха по-активно и водеха в резултата през целия мач. След 2:0 и 3:1 за „Бяла“, етърки изравниха за 3:3, а после в 16-ата минута имаха минимален пасив – 9:7. Последваха обаче 5 поредни гола на домакините за 14:7, което до голяма степен реши и мача.

Почивката дойде при 17:10, а през втората част преднината на съперника продължи да расте и пет минути преди края стигна до 12 гола – 29:17. Решаващ момент бе и червеният картон на Александра Замишляк в 46-ата минута. В оставащите минути „виолетовите“ направиха загубата по-малка, като мачът завърши 30:21.

„Етър-64“: Десислава Николова, Кристина Цветанова, Александра Замишляк 5, Златина Коева 1, Даниела Стефанова, Миглена Христова 7, Мария Спирдонова 5, Кристияна Караманлиева 2, Веселина Иванова 1, Полина Стоянова, Анета Мугинова, Ванеса Соколова.