Втора победа в първенството взеха хандбалните шампионки от „Етър-64”. „Виолетовите” гостуваха във 2-ия кръг от Националната хандбална лига на новака „Васил Левски” (Нови Пазар) и го разгромиха с 30:16 (11:7).

Съперникът има амбиции за сериозно присъствие в елита, подсилил се е с хандбалистки от Хасково, а се говори, че очаква и варненките Камелия Добранчева, Биляна Гюзелева, Ирина Русанова и Стоянка Келешева, които обаче в този мач не присъстваха. Очаква се отборът да е на общинска издръжка.

Въпреки амбициите на домакините, те бяха пометени от етърки. Стартът бе ударен – 5:0 за великотърновки, които до 20-ата минута вече водеха с 10:3. Последваха и няколко пропуска в атака, които позволиха на домакините да намалят до почивката пасива си на приличното 7:11. Силно пази през първата част Десислава Николова.

През втората част натискът на „Етър-64” бе осезаем и преднината започна да расте. От 17:11 в 40-ата минута тя стигна до 24:14 десет минути преди края, а финалната сирена дойде при 30:16.

С най-много голове е Александрина Бурнева – 7, следвана от Станислава Димитрова – 6, Зоя Стефанова и Соня Богданова – по 5. „Играхме добре, доволна съм от всички състезателки. Съперникът ни е силен, добре структуриран. В неделя от 16:00 ч. в третия кръг гостуваме на „Бъки”, който тази година ще е сериозен конкурент, с по-висока средна възраст. Надяваме се да продължим победно”, коментира треньорката Йонка Генчева.

„Етър-64”: Десислава Николова, Соня Богданова 5, Зоя Стефанова 5, Даниела Коцева 1, Мадлена Дончева 2, Силвия Цветанова 4, Александрина Бурнева 7 (Гергана Александрова, Станислава Димитрова 6, Мирела Павлова, Деница Иванова, Зорница Стефанова).