243919650_340985141108438_4360813788959679390_n
Хандбалистките на „Етър-64“ стартираха сезона с разгромна победа срещу гостуващия „Спартак“ (Плевен). В ДКС „В. Левски“ великотърновки отнесоха съперничките си с 33:16 (15:8) в среща от първия кръг в елита.

Водени от играещия треньор Миглена Христова в отсъствието заради заболяване на Йонка Генчева, домакините бързо поеха контрола и със серия от пет поредни попадения дръпнаха с 5:2 в деветата минута, а до почивката увеличиха преднината си до 15:8.

„Виолетовите“ продължиха да доминират и през второто полувреме, което започнаха с четири безответни гола, а в 48-ата минута разликата достигна 25:11, което окончателно ликвидира интригата.

Маги Христова беше най-резултатна с 10 попадения, 8 пъти се разписа Мария Спирдонова, а 6 гола добави Кристияна Караманлиева. За плевенчанки с 4 попадения завърши Кристин Иванчева.

„Етър-64“: Д. Николова, М. Христова 10, М. Спирдонова 8, Кр. Караманлиева 6, Ал. Замишляк 3, В. Иванова 4, Зл. Коева 1, Кр. Цветанова, М. Цветкова, А. Мучинова 1, Т. Стоянова, Д. Стефанова, Ст. Райчева, Стоянова, Соколова.