IMG_9844

Важна първа стъпка към шампионската титла направиха хандбалистките на „Етър-64”, които взеха първа победа над „Свилентрад-ПУ” във финалния плейоф на шампионата. Успехът с 31:26 дойде след невероятен обрат в последните минути на етърки, които губеха до почивката с 11:16.

Изключително трудно бе първото полувреме за великотърновки в ДКС „Васил Левски”, като гостенките водеха през цялото време. Етърки играха добре в защита, но в нападение направиха много пропуски. Изпуснаха три дузпи, удариха 6 гради, а бившата им вратарка Гери Александрова спаси още 5-6 положения.

„Амазонките” поведоха с 3:5, а в 15-ата минута и с 5:7. Домакините намалиха до 9:10, но така и не успяха да изравнят резултата. Само след четвърт час игра Петя Кръстева бе заменена принудително заради контузия на коляното. От 25-ата минута след 11:12 хандбалистките на „Свиленград-ПУ” до края на полувремето нанизаха четири безответни гола и завършиха частта убедително с 11:16.

„Виолетовите” излязоха мобилизирани през второто полувреме, но чак след 40-ата минута започнаха да стопяват пасива. „Етър-64” направи две серии с по 3 поредни гола и в 51-ата минута стигна най-после до 23:23. Съперникът отново поведе – 23:24 и това бе последното му водачество в мача. До края Деси Николова напълно затвори вратата, „болярките” бяха неудържими и нанизаха осем гола срещу само 2 за гостите, за да триумфират с финалната сирена с крайното 31:16.

Загубата на гостенките бе пред погледа на кмета на Свиленград, който дойде във Велико Търново, за да подкрепя своя отбор. Реваншът ще се играе на 22 май в Свиленград, а ако има трети мач, той ще е на 29 май пак във В. Търново.

„Много ценна победа, да наваксваш такъв пасив до 40-ата минута и после да постигнеш такъв успех не се случва често в хандбала. Водени от лидерките Даниела Коцева и Соня Богданова целият отбор обърна нещата и заслужено спечели”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

„Етър-64”: Николова, Павлова 2, П. Кръстева 1, Богданова 7, Коцева 4, Д. Иванова 5, Д. Кръстева 8 (М. Йорданова, А. Симеонова 4).