309926471_1061130014603914_2210369696459397199_n

„Етър-64“ оглави убедително класирането в „А“ хандбална група при жените, като записа три победи в трите си досегашни мача. Великотърновки биха в ДКС „Васил Левски“ новака „В. Левски“ (Нови пазар) с 35:25 (16:7).

Мачът не започна добре за „виолетовите“, които допуснаха в първия четвърт час гостенките да водят в резултата. Тимът от Нови пазар поведе с 0:2 и 2:4 в 13-ата минута. „Етър-64“ обаче заздрави защитата и с поредица от голове тръгна към обрата. В 20-ата минута влезе и Веселина Иванова, а после и Даниела Стефанова. До почивката домакините нанизаха 14 попадения срещу едва три на съперника и сирената прозвуча при 16:7.

Изключително резултатно бе второто полувреме, в което двата отбора си отбелязаха общо 37 гола! Етърки вкараха 19 от тях срещу 18 на гостенките, като в игра влязоха всички останали момичета, а краят дойде при 25:25. Най-сериозното изпитание предстои в следващия кръг на 12 ноември, когато „Етър-64“ гостува на шампиона „Бяла“.

С най-много голове за победата се отчетоха Маги Христова с 10 и Александра Замишляк с 9 попадения.

„Етър-64“: Десислава Николова, Миглена Христова 10, Мария Спирдонова 2, Камелия Кузнецова, Гергана Ефтимова 3, Александра Замишляк 9, Данислава Петрова 4 (Виктория Георгиева, Мария Цветкова 2, Траяна Стоянова, Анета Мучинова 1, Веселина Иванова 3, Полина Стоянова, Десислава Стефанова, Ванеса Соколова 1).