Хандбалистките на „Етър-64” взеха уникална победа в предпоследния си мач от редовния сезон в първенството. Днес етърки гостуваха в Хасково на едноименния тим и го разбиха с 52:13…

При това великотърновки заминаха в намален състав, като Станислава Димитрова и Силвия Цветанова не пътуваха с тима, а Даниела Коцева и Магдалена Косева не влязоха в игра поради контузии. Така Йонка Генчева разчиташе само на девет състезателки, които обаче пометоха домакините.

Хегемонията бе тотална, като до почивката „Етър-64” вече водеше с 24:6! През втората част великотърновки още вдингаха темпото и добавиха нови 28 гола срещу 7 на „Хасково”. Най-резултатна бе Соня Богданова, завършила мача с 19 гола, а 11 вкара Зоя Стефанова.

„Етър-64”: Александрова, Д. Николова, Стоилова, Богданова 11, Зорн. Стефанова 5, Дончева 6, Зоя Стефанова 11, Семерджиева 6, Д. Иванова 5.

В понеделник етърки от 17:00 ч. приемат в последен мач състава на „Шумен-98”. Втори завършва „Бъки”, но интересна стана битката за третото и четвъртото място, които осигуряват участие в полуфиналите за титлата. В момента три отбора – „Шумен-98”, ЦСКА и „Шугър” (Плевен) имат по 7 точки и нещата ще се разплетат в последния кръг.