IMG_4245

Хандбалистките на „Етър-64” допуснаха загуба при важното си гостуване в Свиленград в плейофите за шампионската титла, като водеха със 7 гола, а накрая паднаха с 28:22. Това завърза наново битката за финала, закъдето етърки вече се бяха класирали. Загубата обаче ги прати от първото на второто място. Така мачът на 6 май в Габрово между „Бъки” и „Свиленград” става много интересен – ако габровки спечелят, влизат на финала като първи, а етърки като втори; ако обаче „амазонките” бият в Габрово, те се класират като втори, „Етър-64” ще е първи, а „Бъки” ще е аут.

Нищо в мача в Свиленград не предвещаваше загубата на „виолетовите”, за които в игра се завърна и възстановената Соня Богданова. Възпитаничките на Йонка Генчева започнаха отлично срещата и поведоха в резултата, като в 26-ата минута преднината им достигна до 8:15. Последва отпускане и до почивката за четирите минути домакините върнаха 4 гола за 12:15.

Това окрили „амазонките” и те започнаха втората част силно, като намалиха до минималното 14:15. Последва съживяване в играта на „Етър-64” и три поредни гола за 14:18 в 38-ата минута. И когато изглеждаше, че отново ще овладеят мача, последваха прибързани действия, ред пропуски в атака и пробойни в защита. В 44-ата минута „Свиленград” за първи път изравни – 20:20 и придоби увереност. До края домакините нанизаха 8 гола срещу 2 на етърки и мачът завърши 28:22.

„Можехме да спечелим и да си останем първи преди финала, а сега ще чакаме изхода от мача „Бъки” – „Свиленград”, за да видим дали ще сме първи или втори и кой ще ни е съперник. Самочувствието след добрите мачове напоследък изигра лоша шега”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

На финала се играе до две победи от три мача, като първата среща е на 13-14 май, реваншът – на 20-21 май, а ако има трети мач, той ще е на 27-28 май, като домакин е първенецът от плейофите.

„Етър-64”: Д. Николова, Богданова 4, Савич 7, Кръстева, Д. Иванова 5, Д. Петрова 3, Коцева 2 (М. Стефанова, Йорданова 1, Динева).