IMG_3892

Хандбалистките на „Етър-64“ завършиха победно годината в първенството на „А“ група при жените. В последния си есенен мач „виолетовите“ удариха с 44:34 (20:20) последния в класирането „Сливница“. Рекордните за този сезон 78 гола белязаха мача. Гостенките, които са в дъното на класирането с 6 загуби в шестте си мача досега, направиха изненадващо добро първо полувреме, завършило 20:20, но през втората част класата на етърки си каза думата и те стигнаха до убедителен успех.

„Сливница“ първи поведе с 0:1, но с три поредни гола домакините обърнаха до 3:1. Съперникът отново изравни и мачът продължи да се движи гол за гол, като в 17-ата минута „Сливница“ дори поведе с 11:12. Последваха две серии с по три последователни гола на „Етър-64“, но в самия край на полувремето при 20:17 те също допуснаха три гола и почивката дойде при 20:20. Треньорският щаб даде шанс за игра и на по-младите състезателки, като отсъстваше ангажираната с финала на „Фермата“ Камелия Кузнецова.

През втората част интрига нямаше. „Болярките“ принудиха съперника да свали гарда и на три пъти реализираха по 5 поредни гола. Преднината им още в средата на полувремето достигна 12 попадения, а последната сирена фиксира крайното 34:24.

Етърки завършват есента с 11 точки от 5 победи, едно реми и една загуба, като могат дори да финишират на първото място, ако в по-късния мач днес „Търновград“ бие досегашния водач „Бяла“. С най-много голове завърши Мария Спирдонова – 10, Даниела Стефанова е с 8, а Маги Христова – със 7.

„Етър-64“: Десислава Николова, Виктория Георгиева, Мария Цветкова 1, Александра Замишляк 6, Траяна Стоянова, Даниела Стефанова 8, Миглена Христова 7, Мария Спирдонова 10, Веселина Иванова, Данислава Петрова 5, Гергана Ефтимова 6, Полина Стоянова 1, Анета Мучинова, Ванеса Соколова.