IMG_4043

Двата великотърновски отбора в „А“ хандбална група „Етър-64“ и „Търновград“ отново направиха дерби с драматични последни минути. В крайна сметка мачът завърши наравно 26:26, за което повече могат да съжаляват етърки, които водеха през по-голямата част от срещата.

След 1:1 в началото „Етър-64“ започна бързо да трупа преднина, която стана 5:2, а в 22-ата минута стигна шест гола – 11:5. В тези минути хандбалистките на „Търновград“ правеха много пропуски с неточни стрелби в атака. Първата част завърши 13:9 за символичните домакини от „Етър-64“. Преднината им бе факт до 18:13, когато състезателките на Зоя Стефанова се вдигнаха и върнаха интригата с пет поредни попадения, довели до 18:18 в средата на второто полувреме.

Последваха две серии по три гола за етърки, които отново дръпнаха с 26:23 четири минути преди края. „Търновград“ обаче започна да стопява пасива и се стигна до 26:25 в последната минута. Емилия Самуилова секунди преди края вкара третия пореден гол за тима си – 26:26, а в последната атака на „Етър-64“ две майсторски спасявания на Гери Александрова съхраниха крайното равенство.

Най-резултатна за етърки бе Мария Спирдонова със 7 гола, а за „Търновград“ – Йоана Костова с 9 попадения. Рожден ден празнува Деница Иванова, която преди мача бе поздравена от всички и получи цветя от делегата на срещата Иван Башев.

IMG_4029

„Етър-64“: Десислава Николова, Миглена Христова 3, Мария Спирдонова 7, Данислава Петрова 2, Александра Замишляк 5, Веселина Петрова 5, Гергана Ефтимова 4 (Виктория Георгиева, Мария Цветанова, Траяна Стоянова, Анета Мучинова, Камелия Кузнецова, Полина Стоянова, Даниела Стефанова, Ванеса Соколова).

„Търновград“: Гергана Александрова, Йоана Костова 9, Деница Иванова 2, Емилия Самуилова 4, Петя Кръстева 5, Екатерина Стефанова 6, Елица Георгиева 4 (Карина Махлянова, Дария Иванова, Боряна Георгиева, Никол Русева, Камелия Павлова, Клара Трифонова).