10154717_10202012309292134_1877469360_n

Каква юбилейна година започна за „Етър-64”! И четирите възрасти на клуба стигнаха до финал за Купата на България, като три от тях спечелиха и златните отличия. След 19 и 16-годишните девойки, днес това сториха и жените от представителния състав. Възпитаничките на Йонка Генчева биха с 29:26 „Бъки” във финалния мач, игран на негов терен, като при това го надиграха по най-категоричен начин.

Великотърновки започнаха  в състав: Д. Николова, Зорн. Стефанова, Зоя Стефанова, Д. Коцева, Ст. Димитрова, М. Дончева и Д. Кръстева, като до края влязоха още М. Павлова и Д. Събева. Мачът започна много добре за етърки, с минимум грешки в играта. Гол за гол се играеше само в началото, когато нашите поведоха с 0:1, „Бъки” изравни, после стана 1:2 и отново 2:2 в 6-ата минута.

След това преднината на „Етър-64” започна да расте. В 14-ата минута бе вече 3:6, домакините намалиха до 6:8, но до края на полувремено великотърновки вкараха своите положения и го взеха с 10:15. Те направиха много силен мач от тактическа гледна точка, със спазване на дисциплината. Само в началото на втората част габровки се върнаха в мача, като намалиха до 15:16 в 36-ата минута. После до 44-ата минута резултатът се движеше с гол-два преднина, но „Етър-64” дръпна с 18:21 и нещата се успокоиха. „Болярките” уверено поддържаха разлика от 4-5 гола, която в 51-ата минута стигна до 20:26. Домакинският щурм в последните минути успя само да намали крайния резултат до 26:29.

Най-резултатна в мача бе Станислава Димитрова, нанизала 13 попадения. След двубоя етърки получиха златните медали и красивата Купа на България, като взеха и две от трите индивидуални отличия. Деси Николова бе обявена за най-добър вратар, а Станислава Димитрова – за най-полезен състезател. Това е и рекордната 11-а Купа на България, при това отличията на великотърновския клуб са спечелени само за последните 17 години.

„Етър-64”: Деси Николова, Зорница Стефанова 3, Зоя Стефанова 2, Даниела Коцева 7, Станислава Димитрова 13, Маги Дончева 1, Десислава Кръстева 2, Мирела Павлова 1, Дария Събева.

10171110_486388424820199_1086675754_n

„Мога да поздравя целия отбор, изнесе силен мач. Домакините бяха с нагласа да вземат купата, но нямаха шанс да се доближат до нея. Играхме много правилно тактически, с максимално спазване на дисциплината”, коментира президентът на клуба Атанас Атанасов.

„В състава ни ги нямаше 5 основни състезателки от миналия сезон, когато не можахме да вземем купата – Гери Александрова, Соня Богданова, Алекс Бурнева, Шир Вакрат и Деница Иванова, но сега успяхме. Стъпихме здраво в защита и благодарение на опита на Зоя Стефанова, Даниела Коцева и Деси Николова и отличното включване на Станислава Димитрова, Зорница Стефанова, Десислава Кръстева, Маги Дончева, Мирела Павлова и Дария Събева спечелихме. Всички играха много силно, отлична оценка за всички! Работихме здраво, играхме контроли с мъжете от Г. Оряховица, за което им благодаря, докато „Бъки” имат осем състезателки в националните отбори, които имат възможност за силни мачове, но ние доказахме, че сме отбор!”, заяви щастливата от успеха треньорка Йонка Генчева.

Носителките на златните отличия: Десислава Николова, Зорница Стефанова, Зоя Стефанова, Станислава Димитрова, Даниела Коцева, Мадлена Дончева, Десислава Кръстева, Мирела Павлова, Петя Кръстева, Дария Събева, Кристина Стефанова, Габриела Янкова, Мария Йорданова, Първолета Димова, Габриела Николова.