handball(1)

Хандбалният “Етър-64” победи “Сливница” с 40:33 (20:17) в мач от четвъртия кръг на „А“ РХГ при жените, като успехът изведе великотърновки на първото място в класирането. Двубоят се игра в Павликени поради заетост на ДКС „Васил Левски“. Стана здрав мач, като гостите подсказаха, че са дошли с намерение да вземат точки.

Срещата започна силно за „болярките“, които успяха да поведат в резултата и в петата минута той бе 4:2. Последва силен отговор от страна на гостите и в десетата минута имаше равенство 6:6. Нов импулс в играта на „виолетовите“ доведе до преднина с 4 гола – 15:11 в двайстата минута, а почивката дойде при 20:17. Любопитното бе, че в самия край на полувремето вратарката Десислава Николова също влезе сред голмайсторите, като отбеляза попадение с удар прец целия терен в противниковата врата.

През второто полувреме двата отбора продължиха с високо темпо и за пет минути си отбелязаха 6 гола за 23:20. После етърки поддържаха преднина от няколко гола, достигнала до 30:25 в 45-ата минута, а до края направиха аванса си още по-голям и мачът завърши при логичното 40:33. Дебют направи втората вратарка Емили Андреева.

„Стана здрав мач, като целият отбор се представи много добре в защита, а в нападение почти всички имат голове“, коментира клубният президент Атанас Атанасов. Най-резултатна бе Стефани Петрова с 15 гола, следвана от Данислава Петрова със 7, а за гостенките – Стелияна Павлова с 11 попадения.

Така три отбора се озоваха в челото на класирането с по 6 точки от по три победи и една загуба. Начело с най-добра голова разлика обаче са „болярките“, следвани от „Свиленград“ и „Бяла“. В следващия кръг „Етър-64“ гостува именно на ХК “Свиленград”, като срещата е насрочена за 19 ноември (неделя) от 14:00 ч.

„Етър-64“: Десислава Николова 1, Гергана Ефтимова 6, Миглена Христова 6, Мария Спирдонова 5, Данислава Петрова 7, Стефани Петрова 15, Емили Андреева, Мария Цветкова, Елица Георгиева, Камелия Кузнецова, Веселина Иванова, Полина Стоянова.