245035043_1534496766886904_1865795092540477734_n-1

Хандбалистките на „Етър-64“ извоюваха изключително ценна победа над шампиона „Свиленград“ с 27:26 (14:14) в третия кръг на „А“ група при жените. Успехът на етърки с играещ треньор Маги Христова ги изведе и на първото място в класирането. Те водят с 4 т. след двете си победи над „Спартак“ и „Свиленград“ и загубата от „Бяла“, а със същия актив са още „Бяла“, „Сливница“ и „Бъки“, но с по-лоша голова разлика.

Мачът в ДКС „Васил Левски“ бе повече от драматичен и се игра през цялото време гол за гол. След постоянно догонване в резултата до 8:8 в 18-ата минута гостенките после дръпнаха с 8:10 и 11:13, но етърки изравниха и почивката дойде при 14:14. После пък те взеха аванс и в 37-ата минута водеха с 18:16 и 20:18. След ново равенство 21:21 „Свиленград“ взе за кратко минимален аванс, но шест минути преди края „Етър-64“ пак поведе и до края удържа преднината си за крайното 27:26!

Победата дойде след стриктно спазваната тактика за търпелива игра в нападение, организирана защита, силни изяви на вратарката Деси Николова особено след почивката, и раздаването на всички състезателки, въпреки ограничения състав.

Най-резултатни за домакините бяха Александра Замишляк с 10 и Мария Спирдонова с 6 гола, а за съперника – Стефка Агова с 11 попадения.

„Етър-64“: Д. Николова, Кр. Цветанова, Ал. Замишляк 10, Зл. Коева 1, Д. Стефанова, М. Христова 5, М. Спирдонова 6, Кр. Караманлиева 2, В. Иванова 3, А. Мугинова, В. Соколова.