375758477_632295249034687_5318988396741630475_n
Третият отбор на „Етър“, в който играят основно млади момчета, набор 2004-2007 от школата на клуба, допусна първа загуба в Елитната областна група. „Виолетовите“ отстъпиха с 2:0 в равностоен мач като гости на „Удар“ (Бяла черква). Преди това те бяха спечелили първите си два мача, както и всички контроли от предсезонната подготовка.

Мачът се игра на крайно лош терен, който не позволяваше техничен футбол. Етърци пропуснаха преди почивката три чисти положения, а веднъж Людмил Пашев нацели и гредата. В средата на втората част след центриране от фаул домакините поведоха. Минималното 1:0 се запази чак до 93-ата минута, когато целият отбор на „Етър“ се бе втурнал да търси изравняване и след отнета топка и далечен удар съперникът стигна до крайното 2:0.

„Етър-3“ е на второ място в класирането с 6 точки, след „Лозен 1924“ (Сухиндол), който е с пълен актив от 9 т. В следващия кръг „болярите“ почиват, а на 8 октомври от 16 ч. приемат „Бъдеще“ (Бутово).