DSCN1933

Дублиращият тим на „Етър“ спечели с 3:2 над коравия отбор на „Севлиево“ и се измъкна от последното място, което очевидно не му приляга. Младите „боляри“ изиграха един от най-добрите си мачове тази пролет и спечелиха заслужено. Поради контузия не игра опитният таран Иван Петков, но съотборниците му показаха качества и нанизаха три гола.

Началото бе устремно за етърци, които до 15-ата минута вече водеха с 2:0. Още в 5-ата Север Алиев центрира и Кристиян Кънчев стреля неспасяемо в десния ъгъл – 1:0. Десет минути по-късно отново Алиев отляво намери Александър Гугучков, който преодоля вратаря и насочи топката за 2:0. „Болярите“ редяха атака след атака и Гугучков бе изведен на скорост, но вратарят го пресрещна и изби в тъч, а после удар на Кънчев бе уловен от стража. Силен удар на Север Алиев от дистанция пък мина над гредата.

Севлиевци постепенно засилиха атаките си и се наложи опитният Христо Иванов на два пъти да се намесва, като първо улови опасен удар, а после закова топката и след изстрел на Любомир Вачев. В 44-ата минута обаче Радостиан Димитров се откъсна опасно и стреля в ъгъла за 2:1, като върна интригата.

След почивката „Етър“ отново имаше ситуации – първо Атанас Атанасов отправи параболичен удар и бранител едва не си вкара автогол, като изби в корнер, а в 63-ата минута Калоян Ненчев видя излезлия напред вратар и стреля, но Христо Лалев успя да стигне до топката. Към края „Севлиево“ потърси активно изравняване и в 75-ата минута се наложи Христо Иванов с фантастично спасяване да вади в корнер. В 79-ата минута обаче след центриране отдясно отново Радостиан Димитров отблизо се разписа и попари домакините – 2:2.

„Болярите“ обаче показаха воля и в 83-ата минута Кристиян Кънчев се пребори в пеналта за топката, напредна и вкара за 3:2 за радост на съиграчите си и публиката. В добавеното време можеше да падне и четвърти гол – Ненчев отдясно изведе като по конец Денис Мартинов пред празната врата, но ударът му излезе в аут.

„Етър“ събра 18 т. и се изравни на 14-ото място с „Боруна“, като има и мач по-малко, а последни отново отидоха дряновци с 15 точки. В следващия кръг на 29 април „болярите“ гостуват в Славяново.

„Етър-2“: Христо Иванов, Исмаил Ибрямов (60 Александър Краев), Север Алиев, Росен Върбишки, Георги Иванов, Атанас Атанасов (77 Кристиян Димитров), Ивелин Иванов, Димитър Колев (66 Никола Чукаров), Кристиян Кънчев, Траян Димитров (77 Денис Мартинов), Александър Гугучков (66 Калоян Ненчев).