DSCN0607

Дублиращият отбор на „Етър“ взе хубава победа над „Лудогорец-3“ с 1:0 в мач, игран при студено и снежно време на изкуствения терен „Трифон Иванов“. Съперникът, който е пети в Североизточната Трета лига, неотдавна бе победил „Локо“ (ГО). Макар и в контрола, младите „боляри“ заслужават поздравления за успеха, защото не се случва често формация на „Етър“ да бие такава на „Лудогорец“, а това бе и първата загуба за съперника в подготовката.

Първите минути бяха за играчите на Стефан Ангелов, които атакуваха по-често. Единственият гол в мача падна още при първата по-сериозна опасност – в 13-ата минута Кристиян Димитров центрира от корнер и Александър Гугучков с глава прониза мрежата на лудогорци за 1:0. Нов удар на Гугучков 4 минути по-късно принуди вратаря на гостите да лови.

Постепенно „орлите“ натиснаха и нисък удар на Денис Кехайов бе уловен от Ангел Мартинов, а после хвана и изстрел на Никола Тодоров. В 31-ата минута пак Кехайов стреля до гредата, а най-чистото положение бе в 33-ата минута, когато Мартинов извади и силен удар на Боил Цветков от упор.

Етърци имаха нова възможност в 42-ата минута – Александър Гугучков навлезе на скорост и бе съборен пред пеналта с цената на жълт картон. От фаула Кристиян Димитров стреля, вратарят първо изпусна топката, но после успя да я улови. В ответната атака след центриране отдясно Боил Цветков от чиста позиция с глава би до гредата.

DSCN0595

Втората част започна с дузпа за гостите за нарушение срещу Кристиян Иванов в наказателното поле. От бялата точка обаче Георги Караиванов стреля покрай гредата в аут. „Лудогорец-3“ имаше инициативата, но защитата на етърци и вратарят Теодор Иванов обираха всички топки. За домакините Калоян Ненчев имаше възможност, след като открадна топката и излезе на позиция, но не успя. В 70-ата минута Никола Тодоров от гостите от пряк свободен удар нацели напречната греда, а до края етърци с мъжка игра опазиха преднината си.

„Етър-2“: Ангел Мартинов, Ивелин Иванов, Север Алиев, Исмаил Ибрямов, Росен Върбишки,  Кристиян Димитров, Димитър Колев, Александър Краев, Траян Димитров, Александър Гугучков, Иван Петков (Теодор Иванов, Атанас Атанасов, Георги Иванов, Денис Мартинов, Александър Плешков, Димитър Чукаров, Калоян Ненчев).