"Тоти транс" поднесоха изненадата днес.

17:00 ч. група З: Свинските крачета – Тоти транс 0:1

В много оспорван мач „Тоти транс” (Павликени) успя да бие „Свинските крачета” с 1:0 и да ги измести от първото място. През целия мач павликенчани атакуваха по-често и още в началните минути пропуснаха да поведат чрез Илиян Йорданов.  Колин Уилямс спря на няколко пъти набезите на противниковите нападатели, като по този начин не позволи на “Свинските крачета” да изостават в резултата. Техният страж Д. Минев също се прояви с отлично спасяване на далечния удар отправен от Станислав Георгиев.

Малко след началото на второто полувреме на Светослав Стефанов от гостите му се наложи да изчиства от голлинията, а в 28-ата минута Мирослав Тотев отклони топката в мрежата след изстрел на съотборника му Иван Анчев и отбеляза така ценния гол, който донесе победата. Със седмия си гол в турнира Тотев излезе на второ място сред голмайсторите заедно с Иван Киряков, а с гол повече водач все още в Петър Рачев. Така „Тоти транс” също вече има 7 точки, но изпревари „крачетата” заради директната победа.

Така в последния мач “Янтра-1” – “Голд” победителят ще продължи напред, а ако мачът завърши наравно, тогава “Янтра-1”, “Тоти транс” и “Свинските крачета” ще имат по 7 точки и ще се прави отделно класиране помежду им, но там “Янтра-1” (Драганово) също е с предимство.

18:00 ч. група Ж: Спортно Търново-1 – Риболовен център 3:1

Отборът на “Спортно Търново-1” би с 3:1 “Риболовен център” в група Ж. За домакините се отличи Мюмюн Далоолу, който наниза два гола в 5-ата и 12-ата минути. В 5-ата минута Далоолу прониза Иван Христов с топовен шут от малък ъгъл, а в 12-ата – с глава засече пас от странично хвърляне. В последната минута от първото полувреме Стефан Хаджикостов получи подаване до наказателното поле и веднага шутира в левия ъгъл, за да направи резултата класически. Веднага след гола тимът на “Риболовен център” извърши смяна на вратарите, като вместо Иван Христов на вратата застана друг Иван – Калчев. От техния отбор най-активен през първата част беше Благовест Ангелов, който си пробва шанса дори и от центъра, но стабилният страж на “Спортно Търново-1” Красен Василев се оказа голямата преграда пред гола с отличните си прояви.

През втората част отличните спасявания на Василев продължиха. Той не успя да отрази единствено удара от около 7 метра на Иван Иванов в 30-ата минута. Това се оказа почетен гол за “Риболовен център”, а след него се стигна до разправия между Тихомир Христов от “Спортно Търново-1” и редовния зрител в ДКС Севин Мъстънов. Христов получи жълт картон заради нахлуването в трибуните и се наложи да почива 2 минути на резервната скамейка. За нарушение в 33-ата минута в жълто бе декориран и Мартин Николов, а малко след това с удар в очертанията на вратата се отчете и Калоян Христов.
След този развой в групата, най-вероятно и двата отбора ще продължат напред в турнира.

19:00 ч. група Е: Геги трейд – B&G Пауър 5:0

От 19:00 ч. в група Е съставът на “Геги трейд” разгроми “B&G Пауър” с 5:0. Първата възможност за гол пропуснаха домакините чрез Валентин Тодоров, а в 5-ата минута се стигна до сблъсък за топка между Георги Цветков и бившият етърец (настоящ вратар на “Геги трейд”) Румен Русев. Цветков получи аркада на устната и се наложи да получи лекарска намеса. Ангел Петров откри в 11-ата минута, след като тъкмо бе влязъл в игра. При атаката на неговия отбор той се нагърби сам с пробив от ляво и с шут по земя промуши топката между краката на защитника Марин Мирчев. Това се оказа неприятна изненада за вратаря, който само изгледа топката – 1:0. Лъчезар Илиев удвои в 14-ата минута с красиво попадение в горния ляв ъгъл, а в 20-ата минута Йордан Димитров покачи на 3:0 с майсторското изпълнение след асистенция на Георги Стефанов.

През втората част два нови гола добавиха Георги Павлов и пак Лъчезар Илиев. Павлов се разписа още в началните минути на второто полувреме с точен шут в десния ъгъл, а Лъчо отново показа финес в 28-ата минута, с което оформи крайното 5:0. “B&G Пауър” бяха надиграни, а от тях неточни удари към врата имаше Илин Тончев. По този начин “Гегитрейд” оглави групата и със сигурност отива на осминафиналите, а другото място ще определят в директен мач “Щастливеца” и “Ветеран турист”.

20:00 ч. група Д: Устрем (Масларево) – Ужас (Присово) 1:2

В група Д “Устрем” (Масларево) загуби с 1:2 от “Ужас” (Присово). Гостите започнаха по-активно срещата и още в 2-ата минута пропуснаха да поведат. Бившият футболист на “Етър” Ангел Кънчев уцели греда в 8-ата минута, а в 12-ата при първата по-сериозна контра Олег Евгениев изведе напред масларевчани. Две минути след това Красимир Костадинов изравни, а до края на полувремето “Устрем” успя да запази резултата непроменен.

Победата за “Ужас” в 25-ата минута донесе Кънчев, който получи пас от корнер, преодоля двама защитници и с техничен удар в горния ляв ъгъл покачи на 1:2. След това отново той поде контраатака в 33-ата минута, излъга един защитник и шутира точно под напречната греда, но този път вратарят на масларевчени боксира и изби. До края на срещата Ангел не спря да тормози отбраната на “Устрем” и в 36-ата минута удари греда, като засече странично хвърляне с глава.

Организаторите на турнира решиха в четвъртък от 18:00 ч. вместо “Янтра-2” (Драганово) – “Кристал” (ГО) да се изиграе отложеният заради прекъснатото електрозахранване мач от вторник “Кантона” – “Поликраище”. Тимът от Драганово се отказа от последния си двубой.