Голмайсторите до момента на "Спарта" Тодор Шиков и Ричард Одороо заедно с вратаря Румен Русев. сн. личен архив

Отлична победа с 2:1 записа като гост „Спарта” (Самоводене) днес в Трявна срещу едноименния отбор в контролна среща. Това е втори пореден успех на възпитаниците на Борислав Евтимов, след като преди това биха с 4:0 и дублиращия състав на „Етър 1924”.

Мачът в Трявна бе много интересен, като повечето положения създадоха „спартанците” и ако не бяха многото пропуски след почивката, победатата им щеше да бъде много по-убедителна. В 17-ата минута първи откриха домакините – Ангел Кънчев проби отляво и остро центрира пред вратата, а Ивелин Момчилов засече топката в своята врата, но дори и да не беше го направил, тя отиваше в противников играч.

И отново Тодор Шиков се отличи с два отлични гола, с които обърна мача и донесе победата. В 30-ата минута той изравни с удар в горния ляв ъгъл на вратаря – 1:1. Само след пет минути пак Шиков бе изведен от Светослав Петров от „Берое” (който е наблюдаван от „Етър” по време на престоя си в „Спарта”) и с глава вкара за 1:2.

След почивката гостите направиха куп пропуски. Отново Шиков два пъти можеше да вкара от чисти позиции, същото стори и Ивайло Иванов – два пропуска. С интересните си ходове пак се понрави нигериецът Ричард Одороо, който излезе сам срещу вратаря, но нацели гредата, а негов гол бе отменен поради спорна засада. Възможност за гол имаше и пред халфа Красимир Гавазов.

Отличната игра на „спартанците”, а и фактът, че в близките дни към състава ще се присъединят още няколко вече възстановени класни футболисти, дават серизони надежди за представянето през пролетта!

На 9 февруари „Спарта” и „Трявна” играят отново, но този път мачът ще е в Леденик.

„Спарта”: Китов, Панайотов, Момчилов, Т. Антонов, Св. Петров, Д. Димитров, Гавазов, Златков, Русев, Шиков, Ричард Одороо (Русев, Й. Йорданов, Карабоев, Ив. Иванов, Михайлов).