Хандбалистите на „Локомотив” (Горна Оряховица) завършиха на четвърто място в редовния сезон на „А” РХГ и се класираха за полуфиналните плейофи. Още в първия си сезон в елитната група “Локо” влезе в четворката, което е отлично постижение съобразно игровите и финансови възможности на клуба. Горнооряховци дори са се прицелили в бронзовите медали от първенството.

БФХ не уважи молбата им поради финансови причини да играят направо за 3-4 място срещу “Спартак” (Вн), а шуменци и “Добруджа” да играят директно финал. Така ще има полуфинали, както бе по предварителна програма и вчера стана ясен техният съперник. “Добруджа” би с 10 гола настоящия шампион СКХДЮ (Шумен) и завърши първи в редовния сезон, като ще срещне четвъртия “Локо” (ГО). В другия полуфинал играят шуменци и “Спартак” (Вн).

“Играе се до две победи от три мача. Договорихме се и двата мача да са в Горна Оряховица, те ще са на 5 и 6 май. Срещите за 1-2 и 3-4 място започват на 15 май”, съобщи президентът на клуба Галин Караджов.

В последния мач от редовния сезон „Локомотив” завърши наравно като домакин с варненския си съименник – 24:24. Срещата бе зрелищна и пълна с обрати – почивката дойде при 10:12, но още в началото на втората част „железничарите” нанизаха 4 безответни гола и поведоха в резултата с 14:12.

“Локо” (ГО) поддържаше минималната си преднина до 50-ата минута, когато гостите се възползваха от 2-минутно отстраняване на Е. Вълчанов и изравниха – 20:20. Домакините отново дръпнаха с 22:20, но след отстраняване на Костадин Иванов варненци вкараха 4 поредни гола за 22:24. В последните две минути на срещата Слави Мандичев вкара две решаващи попадения за крайното равенство – 24:24. Най-резултатни бяха той и Евлоги Вълчанов с по 6 гола.

“Локомотив” (ГО): Хараламбиев, Петров 3, Мадичев 6, Караджов 2, Вълчанов 6, Кирчев 1, К. Иванов 2, М. Стоянов 3, Ив. Ненов 1.