IMG-5e6adf698a2f0bed9ad08800c679f5dc-V

Младата надежда на ШК „Етър“ Велизар Петков спечели купата по шахмат при 8-годишните деца в Раднево. Той постигна 4,5 точки от 7 възможни. Турнирът се проведе в обща група до 12 години. Велизар, който е само на 7, се справи отлично и заслужи златния медал. Това е отлична тренировка преди държавното училищно първенство в неговата възраст само след седмица.

Междувременно в Приморско се проведе Национална купа по шахмат за мъже и жени, организирана от ШК „Етър“. 16-годишният Никола Великов се представи отлично и зае девето място на ускорен шах с 4,5 точки от 7 възможни. Той спечели 4 партии, едно реми и загуби само от втория и третия в класирането гм Васил Спасов и мм Сашо Николов. На блица състезателят на „Етър“ е на 15-о място. Никола Великов продължава участието си в оупън турнира до 22 септември.