Кадетите до 16 години на баскетболния “Етър-49” заеха второто място на финалния турнир в Зона “Мизия”. Най-добрите четири отбора от междуобластното първенство се събраха в Севлиево, за да определят победителя.

Великотърновци играха в полуфинала срещу “Чавдар” (Троян) и победиха с 90:79. В другия мач “Видабаскет” (Видин) разби “Спартак” (Плевен) със 75:42 и се класира за финала, където срещна нашите баскетболисти. Видинчани спечелиха с 90:65 и така “Етър-49” завърши на второ място.

Десетгодишните баскетболисти на великотърновския клуб записаха две победи в мачовете си от междуобластното първенство. Малките бяха безапелационни в Плевен и отнесоха “Видабаскет” с 38:13 и “Чавдар” с 42:11. Така те се класираха за финалния турнир в Зона “Мизия”.