Куаме Фидел вложи доста старание срещу "Пирин". сн. Цветомир Бояджиев

Минимална загуба с 1:0 допусна „Етър” като гост на елитния „Пирин” (Благоевград) в контрола. Тя се игра на ст. „Христо Ботев” пред 150 зрители и слънчено и приятно време. Двата тима направиха интересен мач с доста положения, като двубоят можеше да завърши и 2:0, и 1:1.

Треньорът Велин Кефалов не можеше да ползва само контузения Гайдаров и пусна като десен бек Стамен Ангелов. На вратата цял мач изигра Марко Карканджиу, който имаше две-три изключителни намеси. До края на подготовката всеки от вратарите ще пази по цял мач.

До 30-ата минута „Пирин” имаше подчертан превес, като още в 5-ата минута Веселин Стойчев излезе срещу вратаря, но би в аут. В 11-ата пък Якимов изскочи очи в очи с Карканджиу, но той блестящо спаси удара му. „Етър” отговори само с един силен удар на Трифонов от 25 метра до гредата.

В тима на домакините се завърна игралият дълги години в Холандия Иван Цветков, който вкара и единствения гол в мача. В 24-ата минута той бе намерен с пас отляво от Костадинов абсолютно непокрит и с глава направи 1:0. Удар на Башлиев пък мина над вратата.

В последния четвърт час на полувремето „Етър” се активизира и бе по-добрият отбор. В 37-ата минута игралият силно Симеон Баев центрира, отбитата топка бе посрещната от Трифонов, чийто удар бе спрян с ръка от защитник, но фаулът не донесе нищо. Хубав удар на Баев в 41-ата минута прати топката близо до гредата. Две минути след това пък Лапантов изведе отлично Кънев, но той се подхлъзна и би над вратата.

След почивката треньорът на „Пирин” пусна нов състав, докато „Етър” заложи на постепенни смени. Темпото поспадна и до 69-ата минута не се случи нищо интересно. Тогава дойде и най-чистата възможност за „виолетовите”. Влезлият току-що Мариян Генов отправи от границата на пеналта страхотен удар, който вратарят Митев с последни сили извади в корнер. След изпълнението му Фидел изпревари вратаря, но топката се отби от гредата.

После отново дойде ред на „Пирин” и в 74-ата минута Карачанаков пропусна чист гол, като получи пас отляво и стреля, но Карканджиу отново извади отлично в корнер. После пък Методи Костов с глава стреля на сантиметри от гредата.

В последната минута и двата отбора изпуснаха чисти голове. След грешка на Митев Димитър Кушев би в опразнената врата, но защитник притича и изби с ръка, което не предизвика никаква реакция у рефера Ивайло Стоянов. В ответната атака пък Воденичаров с диагонален удар нацели гредата.

Така „Пирин” от 8 контроли има завидните 4 победи и 4 равенства. Последният мач на етърци от лагера е в събота в Сандански срещу местния „Вихрен”.

„Пирин“: Аршинков, Ризов, Наков, Коемджиев, Башлиев, Жуниор, Костадинов, Ив. Цветков, Якимов, Стойков, Зехиров.

„Етър”: Карканджиу, Ст. Ангелов, Ванков, Костадинов, Димов, Трифонов, Лапантов, Петров, Фидел, Кънев, Баев (М. Иванов, Генов, Кямил, Алексиев, Харлов, Джайеоба, Кушев).