„Етър” не успя да се доближи на точка от първото място, след като завърши 0:0 срещу „Банско”. Така „виолетовите” завършват полусезоха с 27 точки, колкото има и третия „Спортист”. Свогенци биха днес „Ком-Миньор” в Берковица с 1:0 с гол в последната минута. Зимен първенец в Западната „Б” група е врачанският „Ботев”, събрал 30 точки.

Очаквано след тежкия мач със „Славия”, етърците не успяха да покажат отличната игра от предните двубои. Те нямаха и късмет – на два пъти играчи на „Банско” избиваха топката от голлинията. Срещата започна твърде спокойно, като до половината на първото полувреме не се случи нищо интересно.

В 24-ата минута Харлов напредна по левия фланг и центрира опасно, но защитник на „Банско“ стигна топката преди Аврионов. Тя попадна в Георги Христов, който от петнайсетина метра шутира във вратаря. Пет по-късно отново Харлов центрира, а Пламен Костадинов стреля с глава на сантиметри над напречната греда. Данчо Петров пък пробва да отбележи от фаул пред пеналта, но неуспешно.

Първото сериозно положение през втората част бе пред вратата на домакините. В 56-ата минута Венци Димитров се намеси отлично, след като Атанас Лясков бе изведен сам срещу него. Вратарят обаче скочи в краката му и успя да избие.

Три отлични възможности имаха великотърновци в последната четвърт на мача. Първо Аврионов стреля с глава от десетина метра след центриране отдясно на Кямил, но топката мина на педя над вратата. В 77-ата минута сантиметри лишиха „Етър” от попадение – Аршинков изби удар на току-що влезлия Кушев право в Лапантов, той стреля веднага, но защитник изби пред голлинията.

В самия край имаше страхотно разбъркване в пеналта на „Банско”. Кушев се добра до кълбото и стреля от малък ъгъл, но отново играч на гостите бе застанал на голлинията и предотврати попадението. Последва слаб удар на друг играч във „виолетово”, а Аршинков нямаше проблеми и улови здраво. Това бе и последното действие в срещата.

„Болярите” не успяха да зарадват близо 3000 по трибуните с три точки, но въпреки това бяха изпратени с аплодисменти. С днешното равенство „Етър” записа девети пореден мач без загуба в първенството. Сега предстои дълга зимна пауза, през която великотърновци ще имат достатъчно време, за да се подготвят добре и да мачкат напролет.

Есенното класиране в Западната “Б” група можете да видите тук.