„Етър” взе престижна победа с 2:1 срещу „Интер” (Баку), който съвсем скоро ще участва в квалификациите за Шампионската лига. Тимът е шампион на Азербайджан и е на подготовка у нас. Това е първа загуба на „Интер“, след като беше бил “Ком-Миньор” с 3:1, „Ботев“ (Враца) с 2:1 и ЦСКА с 1:0 и бе завършил 2:2 с „Видима“.

Срещата се игра в Правец. „Етър“ започна в състав: В. Димитров – Гайдаров, П. Ванков, М. Иванов, Димов – Трифонов, Харлов, Лапантов, Христов – Аврионов, Кънев. „Интер“ (Баку) игра в основния си състав, а българите Петър Златинов и Живко Желев започнаха като титуляри.

Първото полувреме бе по-равностойно, като в 22-ата минута „виолетовите” първи стигнаха до гол. Румен Лапантов изведе Тихомир Кънев, който вкара изключително красиво попадение с насочен вътрешен удар извън наказателното поле – 1:0. Гостите също имаха добри атаки, при една от които Венци Димитров блестящо спаси. Все пак в 40-ата минута след центриране отдясно латвийският национал Гиртс Карлсонс с глава засече топката – 1:1.

„Виолетовите” изпълниха два-три корнера, а опасен удар на Илко Трифонов мина над гредата.

Второто полувреме бе изцяло за етърци, които показаха с играта си, че имат стойностен състав, който ще играе водеща роля в новото първенство. В 53-ата минута чудесен удар на Явор Генчев мина на сантиметри от гредата. Две минути по-късно падна и победният гол. Илко Трифонов копна топката между двама защитници и я прати към Румен Лапантов, който отдясно центрира остро и Димитър Кушев засече – 2:1! Това бе четвъртата асистенция на Лапантов само за два мача, откакто дойде в „Етър”.

В игра постепенно влязоха Карканджиу, Генчев, Петров, Мартин Иванов, Стоянов, Шабан, Тодоров, Кушев, Апостолов, Донев, както и дошъл на проби халф Джихат Кямил, който остави добри впечатления. Кямил е от ЦСКА, последния сезон бе преотстъпен във “Волов” (Шн).

До края „Етър” продължи да диктува събитията, като особено се понрави с активността си младият Мартин Иванов. Най-опасното положение за „Интер” бе чудесно спасено от Марко Карканджиу.

Това е едва вторият международен мач в историята на „Етър 1924”, който преди няколко години завърши 1:1 с кипърския „Олимпиакос” (Никозия). Показаното срещу „Интер” обаче дава сериозни надежди за предстоящия сезон.