Край няма хегемонията на великотърновския „Етър-64” в българския хандбал! От две години и половина „виолетовите” изобщо не познават вкуса на загубата, като трупат шампионски титли и купи на България, а по всичко личи, че надмощието им ще продължи и през настоящото първенство.

Дербито между „Бъки” и „Етър-64”, играно днес в габровската зала „Орловец” от третия кръг на шампионата, трябваше да даде отговор дали габровки са сформирали отбор, достоен да победи шампионките. Отговорът – „Етър-64” се наложи със съкрушаващото 35:23 като гост и оглави еднолично класирането.

Уникален малшанс всъщност даде ход на мача. В последната секунда на разгрявката преди срещата завърналата се от Испания в „Бъки” бивша националка Веселина Златева скъса ахилесово сухожилие. Травмата я извади от двубоя и повлия на развоя на срещата, още повече, че за домакините отсъстваше и контузената националка Роксана Радева.

Етърки поведоха и водеха в резултата през целия мач. До 12-ата минута пази Гери Александрова, която също бе сменена поради травма от Деси Николова, която до края на мача бе блестяща. Почивката дойде при 13:16 за етърки, а през втората част преднината им бе фиксирана на 12 гола.

Йонка Генчева ползва само 10 хандбалистки, като освен титулярките влязоха само още младите Стефанова и Цветанова. Най-резултатна бе Соня Богданова с 10 попадения, следвана от Ина Стоилова с 8.

„Етър-64”: Александрова, Богданова 10, З. Стефанова 6, Семерджиева 3, Стоилова 8, Дончева 5, Коцева 3 (Николова, Стефанова, Цветанова).