С убедителна победа стартира в новото първенство шампионът на България по хандбал „Етър-64”. Пред своя публика в ДКС „Васил Левски” етърки разгромиха с 40:17 новака в „А” група „Шугър” (Плевен), след като водеха непрекъснато.

„Виолетовите” поведоха с 3:0, после плевенчанки намалиха до 3:2, но резултатът продължи да расте. При 8:4 етърки нанизаха пет последователни гола и в 16-ата минута стана 13:4. В края на полувремето и този рекорд бе подобрен, като домакините вкараха 8 поредни безответни гола, а почивката дойде при внушителното 24:7.

Йонка Генчева държа в игра основния състав до 20-ата минута, след което започна със смените, а през втората част играха само младите състезателки. Дебют с женския отбор в елита направиха и привлечените от девойките младша възраст Станислава Димитрова и Деница Иванова, като първата завърши с 5 гола в актива си, а втората – с два. Иначе най-резултатна за целия мач бе Соня Богданова със 7 попадения, а Зорница Стефанова има 6.

Осем минути преди края сериозно оживление в залата предизвика появата на нашия екип, който донесе новия брой на „Хеттрик”. Огромната разлика в класите между „Етър-64” и „Шугър” позволи на опитните хандбалистки на резервната скамейка да прочетат на спокойствие спортния вестник на Великотърновския регион.

В следващия кръг на 23 октомври етърки гостуват на ЦСКА, а на 31 октомври имат второ поредно гостуване и то ще е далеч по-трудно – на „Бъки” в Габрово.

„Етър-64”: Гери Александрова, Соня Богданова 7, Мадлена Дончева 3, Деница Иванова 2, Станислава Димитрова 5, Зоя Стефанова 4, Марияна Семерджиева 3, Илона Иванова 1, Деси Николова, Магдалена Косева, Зорница Стефанова 6, Силвия Цветанова 4, Даниела Коцева 1, Ина Стоилова 4.