Хандбалният „Етър-64” продължи победната си серия у нас, като от 2008 г. не познава вкуса на загубата. В четвъртфинален мач за купата на България, „виолетовите” победиха като гости в Габрово „Бъки” с 31:27 (16:11) и влязоха във финалната четворка. Това ги прави и абсолютен фаворит за спечелване на купата на България.

Домакините бяха амбицирани най-после да сложат край на победите на „Етър-64”, но бяха далеч от истината. „Бъки” поведе само в началоно с 2:0 и 3:1, а в 9-ата минута етърки изравниха за 3:3. После наложиха волята си и взеха преднина от три гола за 3:6, като я поддържаха през целия мач.

Почивката дори дойде при убедителното 16:11. Йонка Генчева заложи само на най-опитните си състезателки, като  не направи смени, освен на вратата, където започна Десислава Николова и бе сменена от Гери Александрова.

„В 50-ата минута резултатът вече бе 7 гола аванс за великотърновки – 26:11. Домакините от агресивни станаха груби, но нашите устояха и в края водехме с 30:27, а след редовното време остана да изпълняваме и девятка, която Зоя Стефанова превърна в крайното 31:27”, заяви президентът на клуба Атанас Атанасов.

„Етър-64”: Д. Николова (Г. Александрова), Богданова, Стефанова, Стоилова, Семерджиева, Коцева, Дончева.

Другите два полуфиналиста са „Локомотив” (Вн) и „Шумен-98”, а остава да се играе мачът „Хасково” – СКХДЮ (Шн). Габрово отказа домакинството на финалната четворка и то ще бъде определено на УС в петък.