На 31 март най-вероятно ще стане ясно името на новия шампион на България по хандбал при жените. За тогава бе отложено дербито в Габрово между “Бъки” и “Етър-64”, което по програма трябваше да се играе на 20 март. Причината е, че “бъкитата” заминават за участие в Световни ученически игри по хандбал, които ще се проведат в Португалия.

Женският тим води в класирането с 4 т. и евентуална нова победа или дори равенство в зала “Орловец” на 31 март предсрочно го прави шампион.

Илона Иванова отново се завърна в “Етър-64” след престоя си във Варна и вече е картотекирана при девойките старша възраст. Илона, както и Магдалена Косева и Силвия Цветанова бе приета отново от великотърновския тим и Етър-64” показа, че ще разчита на младите си таланти за в бъдеще.

В неделя девойките на “виолетовия” клуб участваха на регионалния турнир в Габрово, където записаха по една победа и загуба. Възпитаничките на Йонка Генчева първо биха с 25:18 “Шугар” (Плевен), като до почивката водеха с 14:8. Най-резултатна бе Станислава Димитрова със 7 гола, както и Силвия Цветанова ­ 7, Дончева ­3, Н. Стефанова 2. В другата среща етърки отстъпиха на домакините от “Бъки” с 27:22 (14:7). Габровки водеха в резултата, като най-малък пасив “Етър-64” стигна в 36-ата минута при 24:21.

С най-много голове бе Нина Стефанова 8, Дончева вкара 4, Костова 3, Цветанова, Димитрова и Петя Кръстева по 2. Играха още Павлина Тодорова, Зорница Стефанова, Стела Петрова и Бонка Колева. Треньорката Йонка Генчева отличи специално за играта є вратарката Магда Косева, но е доволна и от представянето на останалите момичета.