Футболистите на „Академик” спечелиха с 3:1 областното дерби с „Павликени” и са само на три точки от второто място във „В” група. След първите 20 минути резултатът вече бе 2:0 за „студентите”. Ивайло Дюлгеров бе най-съобразителен при разбъркване пред вратата на домакините и успя да открие в 14-ата минута.

Веднага след това Симеон Рудашки бе съборен в наказателното поле и реферът отсъди дузпа в полза на свищовлии. Станимир Палев обаче се намеси чудесно и отрази удара на Иван Ганев. В 19-ата минута Дюлгеров отбеляза второто си попадение, след като прехвърли излезлия напред Палев. Гостите сметнаха срещата за решена, но малко преди почивката с красиво изпълнение Цветелин Димитров върна „Павликени” в мача.

През вторите 45 минути „Академик” не позволи на съперника си да създаде сериозни възможности за изравняване, а след центриране от корнер Иван Бънов прати топката за трети път в мрежата на павликенчани. След изиграването на всички срещи от 22-ия кръг на „В” група „Чавдар” (Бяла Слатина) е едноличен лидер, а разликата между втория и осмия е едва три точки.