IMG_3719

Първото място в Северозападната „В” група ще се реши в директния двубой между „Ботев” (Враца) и „Етър” на 29 април. Това стана ясно след днешното гостуване на врачани в Севлиево, което се очакваше да е тежко с оглед на сериозно подсиления отбор на домакините.

В крайно любопитен мач с приятна игра и малко картони домакините поведоха с 2:0 още до 10-ата минута, като се разписаха Добри Петров и Искрен Писаров. Малко след това Писаров напусна терена заради растежение.

Коренно различна бе картинката през второто полувреме. Още в неговото начало след грешки на врачанската защита три пъти севлиевци изскачаха съвсем сами срещу вратаря, но ударите им неизменно отиваха покрай вратата или право в ръцете му.

До 70-ата минута резултатът продължаваше да е 2:0, но домакините се прибраха пред вратата си, където накрая допуснаха три идентични гола с глава, дело на Христо Спасов и Венцислав Иванов (два, победният от които в 86-ата минута). Така „Ботев” взе своето – трите точки в Севлиево и продължава да води в класирането.

След мача наставникът на домакините Милен Ванков заяви, че играчите му са се изморили в края на мача, но ги поздрави за показаното, а после поздрави и гостите за победата. Публиката от Севлиево пък започна да напуска стадиона още преди края на мача.