312531560_547159090750409_1146512785094623960_n

Втора лига, 33 кръг
30 май 2023 г., 18:00 часа

“Ботев-2” (Пловдив) – “Етър” 1:4

Стартов състав на „Етър“: Иван Дерменджиев, Здравко Илиев, Георги Ангелов, Георги Александров, Мариян Иванов, Олег Димитров, Яни Пехливанов, Емануил Личев, Евгений Илиев, Крум Стоянов, Мартин Тошев.

Резерви: Ангел Мартинов, Валери Христов, Мартин Моран, Янко Ангелов, Алехандро, Даниел Младенов, Атанас Атанасов.

Начало на мача

1 минута – “Етър” открива още в първите секунди на двубоя. Мартин Тошев открадна топката от централния защитник на домакините и с удар покрай плонжа на вратаря – 0:1!

20 минута – няма промяна. След ранния гол играта се води предимно в центъра с лек превес на етърци, които изпълниха и два корнера.

23 минута – 0:2! Хубава комбинация, започната от Георги Ангелов към Мартин Тошев, който изведе Здравко Илиев. Капитанът надбяга по фланга бранителите, излезе сам и с удар в ъгъла удвои резултата.

31 минута – Георги Ангелов бележи страхотен гол! След заучено изпълнение на корнер намиращият се на задна греда Ангелов с мощен удар от воле над вратаря прави резултата 0:3.

Тотален превес на “Етър” до почивката. Край на първата част.

Начало на второто полувреме.

Три смени в “Етър”. В 46-ата минута Янко Ангелов заменя Яни Пехливанов, а в 60-ата – Дани Младенов и Алехандро влизат вместо Мартин Тошев и Крум Стоянов.

Промяна в играта и резултата няма. “Етър” владее мача.

65 минута – Гол! След центриране от корнер вратарят избива топката към Емануил Личев, който от няколко метра вкарва за 0:4!

68 минута – Атанас Атанасов влиза на мястото на Личев, а Валери Христов – на Здравко Илиев

85 минута – домакините стигат до почетен гол за 1:4 след центриране от корнер.

Край на мача. Победа с 4:1!