DSCN4314

Женският тим на „Етър“ започна със загуба новото първенство на „А“ група. Възпитаничките на Валентин Витанов отстъпиха в оспорван мач с 0:1 на „Севлиево лейдис“, като можеха и да не загубят. Мачът бе с периоди на поделено надмощие, като в началото нямаше ситуации, по после първите положения за гол бяха за етърки.

В 16-ата минута Габриела Боюклиева напредна отдясно и центрира, Моева пропусна топката, която отиде у Анджелина Динева, чийто удар обаче мина край вратата. Две минути по-късно Мирела Моева бе съборена от Вили Карадакова на границата на наказателното поле и последва фаул, от който Велизара Владимирова стреля силно над гредата.

За севлиевки Силвия Найденова също стреля над гредата, а Елена Петкова при едно центриране прати топката в мрежата, но голът бе правилно отменен заради засада.

Второто полувреме започва с чисто положение за етърки, като Мирела Моева се откъсна срещу вратарката, която обаче я пресрещна и успя да улови топката. Единственият гол в мача бе за гостенките и падна в 67-ата минута, когато Елена Луканова остана непокрита и използва неразчетеното излизане на вратарката – 0:1.

„Болярките“ опитаха да върнат гола, като в 76-ата минута Михаела Михайлова напредна отдясно, но не успя да намери в пеналта две свои съотборнички. До края етърки опитаха натиск, но не стигнаха до точен удар във вратата на севлиевки.

„Етър“: Мартина Илиева, Тодорка Златкова, Анастасия Трифонова, Василена Василева, Тереза Попова, Зорница Коева, Михаела Михайлова, Анджелина Динева (80 Стефания Маринова), Велизара Владимирова, Мирела Моева, Габриела Боюклиева.