IMG_8986

Свищовският „Академик” загуби и последния си мач от есенния сезон в Северозападната Трета лига, като отстъпи у дома с 0:1 на „Локомотив” (Дряново). „Студентите” останаха в намален състав още в самото начало на мача, когато Момчил Савов от гостите влезе остро на Валентин Антонов, който го блъсна с ръце на земята. Реферът логично вдигна жълт картон на Савов и червен за защитника на свищовлии.

Гостите от Дряново превъзхождаха през по-голямата част от мача, макар че до почивката голове не паднаха. В началото на второто полувреме при контра Мартин Димитров излезе срещу вратаря, който го пресрещна пред пеналта и отскочилата топка попадна у Георги Колев, който я прати в мрежата. Голът обаче бе отменен, тъй като реферите прецениха, че още при извеждащия пас Колев е бил в положение на засада.

Дряновци все пак стигнаха до победен гол в мача. Той падна в 65-ата минута, когато при атака на „Академик” Явор Генчев отне топката и изведе в контра Георги Колев сам срещу вратаря. Нападателят копна топката над вратаря Виктор Владимиров и направи 0:1, а резултатът се запази до края на мача.

Свищовлии завършват полусезона с 18 точки от 6 победи и 11 загуби, голова разлика 20:31 на 13-ата позиция.

“Янтра” (Полски Тръмбеш) спечели минимално с 1:0 като гост областното дерби с “Павликени” в оспорван мач, а дублиращият тим на “Етър” загуби с 3:0 в Козлодуй от “Първа атомна”.

„Академик”: Виктор Владимиров, Иван Ганев, Пламен Ангелов, Георги Йорданов, Веселин Габров, Валентин Антонов, Кристиан Аначков, Ивайло Данаилов, Мартин Колев, Преслав Антонов, Сонер Хюсеин.