“Академик” (Свищов) започва подготовка за новото първенство на Северозападната Трета лига на 8 юли. Тренировъчният процес ще протече на базата в крайдунавския град. В хода му “студентите” ще играят и приятелски срещи. Евентуални съперници в контролите ще са третият тим на “Лудогорец” (Разград), “Партизан” (Червен бряг), “Етър-2” (Велико Търново) – 8 август, ОФК “Павликени”, “Троян” и “Янтра” (Полски Тръмбеш).
Свищовлии вече изиграха една контролата срещу “Левски”, в която показаха и новия екип за сезон 2026/27.
С помощта на водеща букмейкърска фирма, ”студентите” добавиха и белия цвят в официалната си екипировка и трите цветови гами за сезон 2026/27 г. ще са синьо, бяло и тъмносиньо.
И през този сезон ще се заложи на марката Jako, както бе и в предишния.






