Akademik

Свищовлии взеха изразителна победа с 5:0 като домакини на “Ботев” (Луковит), като успехът им позволи да изпреварят “Етър” за третото място в класирането. Началото бе равностойно, но още в 9-ата минута Десислав Русев надлъга отбраната на гостите и откри резултата – 1:0. Много бързо падна и вторият гол, който реши мача. В 15-ата Русев разигра топката с Тодор Тодоров около точката за изпълнение на наказателни удари, но защитник я изби със шпагат. Топката обаче попадна право в краката на Велислав Денчев, който със силен удар я изпрати в мрежата за 2:0.

Луковитчани съвсем рухнаха и до почивката получиха и трети гол. Това стана в 35-ата минута, когато бранител изби топката с глава, Десислав Русев я посрещна на трийсетина метра от вратата и директно от въздуха я заби под сглобката – 3:0. “Академик” имаше и още възможности, като пропуски направиха Русев и Тодор Тодоров, а Мартин Методиев от линията на вратарското поле стреля край рамката.

През втората част “студентите” заложиха на по-продължителни разигравания и светкавични контри. Тази тактика също им донесе успех, тъй като и двете попадения паднаха по този начин.

Кристиян Тафраджийски в 60-ата минута бе изведен сам и покачи на 4:0. Петия гол изработи младият Лилян Маринов, който проби и центрира, а Тафраджийски с плонж засече топката в мрежата.

„Резултатът от мача не отговаря напълно на показаното, тъй като гостите също имаха положения, удариха греда, вратарят ни Пантев се намеси 2-3 пъти добре. По важното обаче е, че играем без напрежение, защото не сме си поставяли някакви цели. Искаме да изградим отбор, който да радва хората”, заяви наставникът на “студентите” Боби Борисов.

„Академик“: Пантев, Ганев, Ангелов, Л. Младенов, Денчев, Кр. Каравелов (81 Д. Каравелов), Ив. Тодоров, Тафраджийски, Методиев (53 Л. Маринов), Т. Тодоров (71 Колев).