1 - Copy

Свищовският „Академик“ грабна четвърта поредна победа, която го измъкна от дъното на класирането. „Студентите“ биха с 2:0 в регионалното дерби състава на „Павликени“.

В средата на първата част „Академик“ остана с десет души. Милен Петров влезе грубо в центъра на съперник и получи втори жълт и съответно червен картон. „Студентите“ обаче поведоха в резултата в самия край на полувремето. Атаката им тръгна от центъра и премина буквално по тъчлинията, докато топката стигна до Александър Миланов и той с хубав удар с десния крак я прати неспасяемо в мрежата – 1:0.

Всичко бе решено в 59-ата минута, когато влезлият като резерва Димитър Костадинов напредва по десния фланг и след серия от финтове пусна топката пред голлинията на Лилиян Маринов, който отбеляза второто попадение.