Akademik

Поредна победа записа свищовският „Академик“ в серията си от контроли преди началото на първенството в Северозападна Трета лига. Отборът, воден от Георги Онов, игра с „Национал“ (София), воден от Росен Илков, който бе начело на „студентите“ 2021-2022 година. Двубоят се проведе на стадиона в гр. Искър, Плевенско.

Победата за свищовлии обаче дойде трудно, с обрат чак в последните минути на мача. „Академик“ доминираше през първите 20 минути и още в началните минути отбеляза за 1:0, като точен бе Момчил Емилев. След това играта се поизравни и символичните гости успяха да вкарат от дузпа чрез Ивайло Томчев, така полувремето завърши при 1:1.

През втората част „Национал“ започна по-активно, дори поведе в резултата с попадение на Халил Джевдет, но две индивидуални грешки позволиха на „Академик“ да изравни в 85-ата минута с гол на Димитър Николов и малко след това Кристиян Иванов да отбележи и победния гол за крайното 3:2.

„Мисля, че се получи хубав двубой, който беше изключително полезен за нашите млади футболисти“, коментира Росен Илков. От треньорския щаб на „Академик“ запазиха мълчание.