Скандал избухна в “Б” регионалната група на мача “Юнак” (Мерданя) – ­ “Спортист” (Козаревец). Сериозен инцидент в 85-ата минута помрачи мача, като домакините награбиха и биха съдийската бригада.

При резултат 2:3 за гостите пет минути преди края на мача Димитър Нешев от “Юнак” (Мерданя) ударил юмрук отзад по главата на великотърновския рефер Мустафа Шефкет, след което го хванал за врата и повалил на земята. На терена влязъл асистент реферът Светлин Пъшев, за да помогне да се овладее ситуацията, но също бил пресрещнат от вбесения Димитър Нешев, който нанесъл и на него силен юмрук в лицето.

За капак на терена навлезли и трима зрители, които дърпали и заплашвали и дежурния делегат. Домакините директно заявили на реферите, че няма да си тръгнат, ако прекратят мача. В тази ситуация М. Шефкет подновил срещата, която се доиграла и гостите все пак спечелили с 2:3.

Инцидентите са подробно описани в доклади на длъжностните лица до Зоналния съвет на БФС и очевидно Дисциплинарната комисия ще има доста работа.

Всички резултати от двете “А” ОФГ и “Б” РФГ, както и актуалните класирания, можете да видите тук.