340082916_268894248795787_7735506815343371546_n

Три победи в заключителната фаза на първенството в ББЛ, дивизия „Център“, „Б“ група изкова тимът на „Ударникъ“. Възпитаниците на Ивайло Стоименов разгромиха във великотърновското дерби „Гочита“ със 71:51. Срещата започна равностойно, като първата четвърт завърши с 2 точки аванс за „Ударникъ“. Селекцията на Ивайло Стоименов дръпна в резултата във втората четвъртина и на полувремето поведе с 13 т. След почивката „Гочитата“ започнаха силно и се приближиха само на няколко точки от съперника си, но „Ударникъ“ си върна инициативата в края на третата четвърт и така се стигна до крайното 71:51. За победителите най-резултатен беше Радостин Борисов с 20 т., а Елисей Карлев и Николай Василев добавиха съответно по 18 и 17 т. За „Гочита“ силен мач изиграха Ангел Ламбев със 17 т. и 11 борби и Евгени Иванов с 11 т. и 19 борби.

Във втория си мач великотърновските момчета надиграха плевенския „Canes“ с 91:55. Първата четвърт завърши 17:17, но втората бе убедително спечелена от „Ударникъ“ и на полувремето резултатът беше 41:26. До края на мача възпитаниците на школата на БК „Етър-49“ не изпуснаха инициативата и така се стигна до крайното 91:55, като Борис Ташков отбеляза 25 точки, а Мартин Недев с една по-малко. Следващият, последен двубой на великотърновските баскетболисти преди плейофите бе срещу „Б“ отбора на „Локомотив“ (ГО) снощи в залата на стадион „Ивайло“. “Ударникъ” отново записа разгромна победа, този път със 75:54.