456329825_451664601200929_3355067812058879551_n

“Лайтс”

И трите отбора от Велико Търново стартираха с победи във финалите на веригата от турнири по минифутбол “Prity cup”. Финалният турнир в Горна Оряховица в комплекса Prity Sport събра 12-те най-добри отбора от проведените шест турнира в страната.

„Лайтс“ (В. Търново) започна с разгромна победа с 5:2 над „Спортинг“ (Троян). Попаденията за великотърновци отбелязаха Марио Балъков (два), И. Иванов, Златин Боянов и Ростислав Данчев, а за съперника се разписаха М. Донковски и П. Мичев. За играч на мача бе определен Марио Балъков.

456960034_451682044532518_4371742237373232172_n

“Няма място”

„Няма място“ (В. Търново) и „Аудиторията“ (Ловеч) изиграха оспорван мач – повторение на миналогодишния финал в Г. Оряховица. Ловчанлии поведоха преди почивката с попадение на С. Лафчийски, но през втората част „Няма място“, в чиито редове са редица известни футболисти от региона, изравни с гол на С. Сабриев в последната минута. Така след равенството 1:1 се стигна до дузпи, които по регламент ще дават допълнително предимство. След решаващи намеси на вратаря Пламен Христанов „Няма място“ спечели, а стражът бе избран за играч на мача.

„Селесао“ (В. Търново) и „Ловеч“ пък завършиха 0:0. При дузпите великотърновци бяха по-точни, а за играч на мача бе определен вратарят им Веселин Семерджиев заради страхотните му изяви срещу ловчанлии.

456613673_451703454530377_1326708546213010579_n

“Селесао”

“Епъл” (Джулюница) би с 5:3 “Карата ауто” (Ловеч). Хеттрик направи Момчил Кузманов, който стана и играч на мача, а по един гол добавиха Д. Димитров и Н. Иванов. За съперника се разписаха Йорданов, Караколев и Дончев.

Мачовете от групите продължават през целия ден и можете да ги наблюдавате на място в Prity Sport или онлайн на sportbg.bg. В неделя от 9:00 ч. започват четвъртфиналите, за които се класират първите два отбора от всяка група. От 11:40 ч. е първият полуфинал, а от 12:20 ч. – вторият полуфинал. Големият финал за титлата и златните медали е от 13:30 ч.