22-ият кръг бе крайно неуспешен за трите отбора от Великотърновска област. „Спартанците” от Самоводене гостуваха на „Спартак” (Плевен) и паднаха с 2:0. Горнооряховският „Локомотив” пък загуби с 3:0 гостуването си в Никопол.

Изненадващо свищовският „Академик” падна у дома от „Янтра” (Габрово) с 2:3. Домакините поведоха още в първите минути с гол от дузпа. Тя беше отсъдена, след като топката се удари в ръката на Мартин Ангелов в наказателното поле, писа sport-gabrovo.com. Две-три минути преди почивката обаче „Янтра” възстанови равенството. Емо Георгиев центрира от пряксвободен и Ники Василев засече с глава за 1:1. Четвърт час след началото на второто полувреме „Академик” отново излезе напред. “Студентите” направиха хубава атака, която завърши с гол за 2:1. Все още обаче тежката си дума не беше казал лидерът при голмайсторите в Северозападната „В” група – Емил Георгиев. В 77-та минута той наказа неразчетено излизане на вратаря и изравни – 2:2. Пет минути преди края Емо заби и победния гол за „Янтра”, като открадна топката от централните бранители на „Академик” и реализира 17-то си попадение за сезона, фиксирайки крайното 2:3.

Отборът на Локомотив (Дряново) се наложи с 3:1 на Левски от 22-ия кръг на Северозападната “В” група. Това е едва втора победа за дряновци от началото на сезона. Локомотив заема последното 16-о място във временното класиране с актив от 9 точки. През първото полувреме Мустафов откри резултата за домакините. След попадението играта стана открита и двата отбора имаха своите шансове. През втората част Богдан Георгиев удвои от дузпа, а две минути преди края на двубоя Мустафов направи резултата класически. В последните секунди гостите стигнаха до почетно попадение.

Отборът на Бдин (Видин) увеличи преднината си на върха в класирането на Северозападната “В” група. Тимът на Альоша Андонов постигна класическа победа с 3:0 като гост на Гигант в Белене. В същото време Ботев (Козлодуй) се провали при домакинството си на Торпедо (Борован). Цветомир Тодоров вкара по едно попадение в двете полувреме за видинчани, а между тях се разписа и Детелин Ченешков. В последнана минута вратарят на гостите Антонов спаси и дузпа.