Футболният тим на “Локомотив” (ГО) допусна трета поредна загуба и влезе в лоша серия, която показва, че няма как да гони първото място в групата. След загубата с 0:1 от “Янтра” (Гб) и последвалата треньорска смяна, горноооряховци загубиха с 2:1 в Козлодуй с автогол в последната минута, а в събота отстъпиха и в дербито с “Чавдар” (Бяла Слатина).

Мачът се игра в гр. Бяла поради наказание от 5 мача на горнооряховския тим заради поведението на неговите фенове. Домакините предоставиха безвъзмездно стадиона си, който направи силно впечатление на гостите с превъзходния си терен, за какъвто отборите от Великотърновския регион могат само да мечтаят.

Символичните домакини от “Локо” (ГО) бяха по-активни преди почивката, но нямаше много положения. В 5-ата минута Пламен Иванов навлезе и стреля с десния крак до гредата. По-късно пък удар на капитана Красен Славчев от пряк свободен удар мина над напречната греда.

Дойдоха и силни минути на белослатинци, като се наложи вратарят Лъчезар Попов да спасява удар от фаул, а в 35-ата минута Василев от “Чавдар” отправи диагонален удар и топката мина до страничния стълб. За “Локо” (ГО) пък най-чистото положение създаде Мартин Радев, който също след фаул нацели сглобката на гредите.

След почивката “Чавдар” наложи превес и потърси решаващо попадение. В 65-ата минута пак Лъчо Попов спаси удар от упор на Василев. Дойде обаче 70-ата минута, в която след поредния фаул отдясно Владислав Симеонов отправи параболична топка, която от ръката на Попов влетя в собствената му врата. До края локомотивци потърсиха изравняване, но натискът им бе повече стихиен и удар в очертанията на вратата така и не последва.

Така с победата в дербито “Чавдар” си осигури комфортна преднина от 11 точки на върха и направи сериозна заявка за първото място, а влизането му в “Б” група зависи от това дали ще отговаря на условията за лиценз. Локомотивци пък трябва да стабилизират играта си, ако не искат да излязат от първата шестица в таблицата.

Локо” (ГО): Попов, Стефанов (75 Кузманов), Радев, Димитров, Хр. Петров (69 Маринов), Славчев, Пл. Иванов, Пл. Петков (56 Стайков), Русев, Гавазов, Илиев.