Отборът на „Етър” днес бе съвсем близо до нова издънка на „Ивайло”, като този път щеше да загуби точки от култовия „Малеш” (Микрево). Резервата Тихомир Кънев обаче направи разликата между двата безлични тима и върна усмивката по лицата на зрителите с победно попадение в 88-ата минута. Преди това Кънев сам си изработи положението за изравнителния гол, след като в началото „Малеш” бе повел.

Юлиян Колушев вкара за гостите само осем минути след първия съдийски сигнал. При атака на “Малеш” последва центриране отляво и Колушев, заобиколен от няколкото защитника на „Етър”, стреля точно с глава в долния десен ъгъл.

„Виолетовите” натиснаха съперника си, но микревци се бранеха успешно и позволиха удар към вратата едва в 26-ата минута. Тогава Кушев стреля с глава, но право в ръцете на Василев. Нападателят имаше още една възможност, но ударът му с крак мина високо над вратата.

Обратът в срещата започна от 36-ата минута, когато Кънев замени Аврионов. Само три минути бяха нужни на Тишо, за да опъне противниковата мрежа. Той отне топката от единия от защитниците, копна я над вратаря, достигна я и пред голлинията спокойно вкара с глава за 1:1.

На почивката се проведе кратка церемония, на която бившият вратар на “Етър” Николай Тарапанов бе почетен за своята 70-годишнина. Той получи златна значка на БФС от председателя на Зоналния съвет Георги Велинов, както и почетен плакет на община Велико Търново от зам.-кмета Йордан Грозданов.

Втората част започна с добра възможност за гол пред домакините. Изстрелът на Генов от 13-14 метра обаче бе избит с крак от вратаря. В следващите минути етърци оказваха хаотичен натиск, който така и не доведе поне до удари.

В 71-ата минута най-сетне се стигна до такъв – отново Генов стреля от воле, кълбото обаче мина встрани от вратата. В следващата атака Харлов отправи много опасен удар отдалеч, но на сантиметри от лявата греда.

Осем минути преди края „Етър” остана с десет души, след като Пламен Костадинов получи втори жълт и съответно червен картон.

И когато изглеждаше, че „Малеш” ще се превърне в поредния тотално неизвестен тим, който ще си тръгне непобеден от „Ивайло”, десният крак на Кънев донесе дългоочакваната победа. В 88-ата минута Харлов центрира отляво и Тихомир Кънев с удар от въздуха от около 12 метра направи 2:1.

Дано думите на Аврионов отпреди няколко дни, че „Етър” се нуждае от победа, за да се вдигне и покаже истинското си лице, се окажат вярни. След седмица великотърновци гостуват на „Ботев” (Враца), а там ще им е много трудно да стигнат поне до точка с днешната им игра.

Всички резултати от кръга и класирането можете да видите ТУК.

„Етър 1924“: Димитров, Гайдаров, Ванков, Костадинов, Димов, Лапантов, Трифонов, Петров (64 Харлов), Генов, Кушев (53 Джайеоба), Аврионов (36 Кънев).