dvd_0560_900x600_X4V7o

Шампионът на България по минифутбол “Тера Трак” (Велико Търново) записа участие в осминафиналите на престижния турнир още в дебюта си в Шампионската лига, която се провежда в Римини (Италия).

Възпитаниците на треньора Тихомир Тодоров прескочиха груповата фаза, въпреки че във втория си мач отстъпиха с 2:0 на албанския “Престиж”. Решаваща се оказа победата им с 4:1 над “Ин-плюс” (Полша) на старта, която се оказа достатъчна да станат един от двата отбора от групата, които продължават напред.

dvd_0602_900x600_LkmHR

На осминафиналите днес “Тера Трак” срещна “Сенсу ал Хана” от Босна и Херцеговина, като в оспорван мач отстъпи с 4:2. Решаваща се оказа липсата на петима основни състезатели, които не успяха да дойдат с тима в Италия. Съперникът поведе, но българският тим изравни след хубава атака отляво и почивката дойде при 1:1. След почивката обаче съперникът вкара три попадения, докато “Тера Трак” върна само едно и въпреки че до края търсеше промяна на резултата, а вратарят Венци Димитров дори се включваше в организацията на атаките, мачът завърши при 4:2 за босненците. Българският шампион в крайна сметка записа достойно представяне при дебюта си на европейска сцена, като намери място в топ 16 на Европа.