Etar64

Хандбалистките на “Етър-64” не останаха по-назад от футболистите и също донесоха много радостни емоции на великотърновската публика. Състезателките на Йонка Генчева победиха с 33:25 очертаващия се като най-сериозен конкурент през настоящия шампионат – “Бъки” (Габрово). Успехът има особено голяма стойност, тъй като “виолетовите” направиха страхотен обрат – до средата на втората част те губеха в резултата, като в период от мача гостите водеха с 6 попадения.

Двубоят се превърна в тактически сблъсък между треньорите Йонка Генчева и Христо Коев. Домакините започнаха с постройка 6-0, докато габровският тим заложи на 4-2. Тактиката на “Бъки”, съчетана с поведението на съдиите, които на моменти не различаваха активната от грубата защита, даде предимство на гостите.

Етърки все пак поведоха с 2:0 след голове на Клара Трифонова и Александрина Бурнева. Габровските хандбалистки обаче се отърсиха бързо от първоначалното притеснение и в 10-та минута вече водеха с 6:4. След още 7 преднината им стана цели 6 гола – 4:10, което постави под сериозно съмнение успеха в полза на домакините. Зоя Стефанова обаче поведе отбора си към обрата, след като наниза 5 попадения и първата част завърши 12:15.

Йонка Генчева смени тактиката на почивката и великотърновки започнаха второто полувреме в схема 5-1. За първи път от много време Соня Богданова заигра като разпределител, а изграждащата тройка Богданова-Стоилова-Зоя Стефанова затрудни максимално изненадания противник. Треньорката на “Етър-64” направи и други изненадващи ходове като включването на Мадлена Дончева на дясното крило – пост, на който тя не се е състезавала.

В първите 5 минути на втората част съперниците си размениха по 3 гола, но постепенно етърки започнаха да играят все по-добре и да създават трудни за неутрализиране атаки. В 44-та минута резултатът най-после бе изравнен и от този момент “виолетовите” вече нямаха насреща си сериозен противник. Домакините нанизаха още четири безответни гола, а до края на срещата увеличиха преднината си до 33:28.

Най-резултатни с по 10 попадения станаха Зоя Стефанова и Ина Стоилова. Така великотърновки отново показаха, че са най-добрият тим в женското първенство, продължавайки да са начело с пълен актив от точки. Днешната среща ще бъде запомнена и с неспирната подкрепа на футболната агитка, която отдавна не бе пяла песните на победата на мачове на хандбалния тим. След края на двубоя президентът на “Етър-64” Атанас Атанасов отиде при привържениците и им благодари за подкрепата по време на трудния сблъсък.

По-късно стана ясно, че “Локомотив” (Варна) е изваден от първенството, след като отново не се яви за срещата си.

„Етър-64″: Г. Александрова, Кл. Трифонова (3), С. Богданова (5), Ал. Бурнева (3), Зоя Стефанова (10), Н. Стефанова, И. Стоилова (10); (Д. Николова, М. Дончева (2), Е. Костова, Н. Стефанова, М. Косева, Зорница Стефанова, С. Цветанова).

Актуалното класиране в “А” РХГ (мъже и жени) можете да видите ТУК.