Етърци продължиха серията от загуби, като паднаха в четвърти пореден мач, този път като гости от “Локомотив” (Сф) с тежкото 3:0. Вече 376 минути “виолетовите” не са вкарвали и гол в противниковата врата.

Началото бе за домакините, за които първо удар на Георги Христов мина на метър от гредата, а в 5-ата минута след центриране на Велев отляво Атанас Атанасов изчисти с глава.

За първи път този сезон Мартин Станкев бе оставен резерва, а напред действаха Красен Трифонов, Грегори Жандре, Йоан Пивати и Четин Садула. Луис Едуардо, който лекуваше контузия, първоначално бе на скамейката, а влезе след почивката.

Около 300 зрители имаше на стадион “Г. Аспарухов”, агитка от над 50 човека на “Етър” огласяваше стадиона, като скандираше най-често името на треньора Цанко Цветанов.

След 15-ата минута “Етър” поизравни играта, като създаде немалко положения. Първо Ели Маркес отдясно потърси Пивати в пеналта, но вратарят Галев излезе навреме и пресече. После пък Четин Садула от границата на наказателното поле стреля силно до сглобката на гредите.

Нов удар на Йоан Пивати с глава принуди вратаря Галев да лови топката, негов удар мина и до гредата. В 23-ата минута обаче Даниел Пеев с глава прати топката в напречната греда на етърци след центриране от корнер. После Садула от десетина метра можеше да вкара, но стреля слабо и Бранеков изби пред голлинията.

В последните минути на полувремето обаче домакините здраво натиснаха. В 34-ата минута последва и втора греда за “Локо” (Сф) след удар на Георги Христов.

В следващата атака падна и голът. Телкийски бе съборен в наказателното поле от Ели Маркес и реферът Георги Игнатов вдигна картон и отсъди дузпа, която Даниел Пеев от бялата точка превърна в гол ­ 1:0. До почивката нов удар на Велев бе отразен от Венци Димитров, а нов жълт картон получи и Атанас Атанасов.

През втората част дъждът се усили, а над “Герена” съвсем притъмня. Това наложи в 57-ата минута да бъде пуснато и електрическото осветление. Малко преди това Ели Маркес със страхотен удар от над 35 метра прати топката до гредата.

“Виолетовите” потърсиха изравняване, но в 61-ата минута за малко не получиха втори гол. Садула пробва да върне топката към вратаря, но тя спря на наводнения терен. Догони я Димитър Илиев и я прати в опразнената врата, но кълбото спря в една локва на самата голлиния…

Логичното обаче се случи в 66-ата минута, когато се разписа отново Дани Пеев. Той отправи бомбен удар от 30 метра, Венци Димитров опита да избие тежката от водата топка, но тя в крайна сметка влетя в мрежата му ­ 2:0. До края един опасен удар от фаул отправи Луис Едуардо, но в 78-ата минута “Локо” можеше да вкара и трети гол ­ след центриране на Телкийски от фаул Велков с летящ плонж стреля до гредата. Попадение обаче все пак падна ­ дело на Георги Христов след контра в 84-ата минута…

В 90-ата минута локомотивци можеха да нанижат и четвърто попадение, но резервата Александър Манолов пропусна пред вратата. В следващия кръг оборът на “Етър” приема на стадион “Ивайло” водения от Христо Стоичков състав на “Литекс”.

“Локо” (Сф) ­- “Етър” 3:0

Голмайстори: 1:0 Д. Пеев (35-д., 66), 3:0 Христов (84)

“Локо” (Сф): Галев, Велков, Върбанов, Бранеков, Дюлгеров, Велев (74 Петров), Дафчев (44 Илиев), Телкийски (86 Манолов), Димитров, Пеев, Христов.

“Етър”: В. Димитров, Маркес, Т. Трифонов, Макенджиев, Атанасов, Анев (73 Нери), Петров, Кр. Трифонов (83 Станкев), Садула, Жандре (47 Едуардо), Пивати.